De Belgische kust kende tijdens de voorbije paasvakantie een gemengd toeristisch beeld. Hotels noteerden volgens Westtoer de afgelopen twee weken samen een gemiddelde bezettingsgraad van 48%. Dat is ongeveer 5% minder dan vorig jaar, toen de paasvakantie wel een dag langer duurde. Toch waren er ook duidelijke piekmomenten, vooral tijdens het paasweekend, wanneer de bezetting opliep tot gemiddeld 67%.
Zoals vaak het geval is, bleek het succes per badplaats sterk samen te hangen met lokale evenementen.

In Oostende trok het weekend van 11 & 12 april bijvoorbeeld veel bezoekers dankzij de start van het streetartfestival The Crystal Ship (Elk jaar transformeren internationaal bekende en opkomende kunstenaars de Belgische kuststad Oostende met monumentale muurschilderingen en locatiespecifieke interventies) en de internationale tenniscompetitie Billie Jean King Cup. Dergelijke evenementen geven de kuststeden telkens opnieuw een extra impuls en zorgen voor levendige weekends.
Het merendeel van de hotelgasten kwam uit eigen land. Ongeveer 70% van de bezoekers waren Belgen, voornamelijk Vlamingen. In Franstalig België beginnen de paasvakanties immers pas op 28 april, waardoor Waalse gezinnen op dat moment nog niet massaal naar zee trokken.
Buitenlandse gasten

Ook buitenlandse gasten vonden hun weg naar de kust. Duitse toeristen waren goed voor bijna 15% van de hotelovernachtingen. Dat heeft vooral te maken met de vakantiekalender in de Duitse deelstaten die aan België grenzen, waar de paasvakantie gelijktijdig plaatsvond. Nederlanders en Fransen vertegenwoordigden elk ongeveer 5% van de hotelgasten, terwijl ook Luxemburgers relatief talrijk aanwezig waren.
Naast de hotelgasten trok de kust ook heel wat dagtoeristen aan. In totaal brachten zo’n 1,1 miljoen mensen een dagje aan zee door tijdens de paasvakantie. Dat is wel ongeveer 15% minder dan in 2025, maar het aantal ligt wel in lijn met de bezoekerscijfers van 2024.
Het zonnige weer speelde daarbij een belangrijke rol. Paasmaandag, 6 april, groeide uit tot de drukste dag van de vakantieperiode, met naar schatting 110.000 dagtoeristen die richting strand en zeedijk trokken.
Vaste plek
Hoewel de paasvakantie iets rustiger verliep dan vorig jaar, tonen de cijfers dat de Belgische kust nog altijd een vaste plek heeft op de lenteplanning van veel binnen- en buitenlandse bezoekers. Met evenementen, strandwandelingen en de eerste zonnestralen blijft de zee een aantrekkelijke bestemming om het voorjaar in te luiden.
































