Morgenavond start de paasvakantie en die belooft gezellig druk te worden op Brussels Airport. De luchthaven verwacht maar liefst 1,2 miljoen passagiers. Opvallend: veel van die passagiers ruilen deze paasvakantie hun trip naar de Canarische eilanden (Spanje), die jarenlang de populairste paasvakantiebestemming was, in voor een zonvakantie in een Turkse badplaats.
Turkije is bij verschillende touroperators in België daardoor zelfs de nummer 1 bestemming de komende weken.
Zo noteert Corendon maar liefst 30% meer boekingen voor Turkije dan tijdens de paasvakantie van 2024. Spanje boert achteruit en kent bij Corendon een terugval van zowat 13%. Ook bij TUI is de Turkse Rivièra nu de absolute topbestemming met een stijging van liefst 32% tov vorig jaar. De Canarische eilanden blijven bij TUI wel in de top 5 staan.
Egypte
Opvallend: Egypte staat bij Corendon en TUI op respectievelijk de 2e en 3e plaats wat meest geboekte paasvakantiebestemming (vliegvakanties) betreft. Vooral Hurghada is een uitgesproken winnaar met 25% meer boekingen bij TUI en 20% meer bij Corendon dan vorig jaar. “De uitstekende prijs-kwaliteitverhouding van deze regio, met luxe vijfsterrenhotels, een uitgebreide all-inclusive formule en veel faciliteiten, maakt deze regio voor gezinnen steeds aantrekkelijker” zo luidt de TUI verklaring.
Foto’s @ Corendon & Unsplash


























