MSC Cruises kondigt aan eigen vliegtuigcharters in te leggen voor de repatriëring van haar klanten die vastzitten op hun schip in Dubai.
Sinds het uitbreken van de vijandige drone-en raketaanvallen in het Midden-Oosten afgelopen zaterdag liggen een zestal grote cruiseschepen in havens van de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar geblokkeerd. Ook één schip van MSC Cruises, nl de MSC Euribia, kan sindsdien de haven van Dubai niet meer verlaten.
Aan boord bevinden zich ook 50 Belgen en 20 Nederlanders.

De rederij heeft nu beslist eigen vluchten te charteren om passagiers vanuit Dubai naar Europa te repatriëren. In eerste fase gaat het om 5 vluchten waarmee al een duizendtal passagiers van het schip tegen zaterdag naar Italië en Spanje zullen worden gevlogen. De vluchten – waarvan de eerste al is opgestegen-zijn bedoeld voor alle nationaliteiten aan boord en passagiers die al het langst vastzitten, worden ook het eerst gerepatrieerd. Elke passagier wordt persoonlijk door de rederij gecontacteerd en op de hoogte gehouden.
Parallel met deze eigen chartervluchten, blijft MSC Cruises ook alle andere mogelijke opties onderzoeken (lijnvluchten, extra chartervluchten, gecoördineerde oplossingen met ondersteuning van overheden, enz) om al haar klanten weer zo snel mogelijk thuis te krijgen.






























